Az egység érintőképernyős helyi interfésszel rendelkezik valós idejű adatnaplózással és görbe kijelzéssel, valamint RS485/Modbus-RTU távirányítóval PC szoftveren keresztül. Kompakt, mobil házban, kényszerhűtéssel és ≤65 dB-es zajszinttel alkalmas beltéri laboratóriumi és gyártási környezetbe.
Az RST Electric RLC Load Bankja paradigmaváltást jelent a hagyományos, csak ellenállásos terheléstesztekhez képest. Olyan mérnököknek és kutatóknak tervezték, akiknek valós elektromos terheléseket kell szimulálniuk – meddőteljesítmény-komponensekkel és változó teljesítménytényezőkkel kiegészítve – ez az RLC terhelési bank három különböző terhelési típust integrál: rezisztív (R) a tiszta aktív teljesítmény szimulációjához, induktív (L) a késleltetett teljesítménytényező-viszonyokhoz, és kapacitív (C) a vezető teljesítménytényező-forgatókönyvekhez. Ezen elemek kombinálásával az RLC terhelési bank pontosan lemásolja a motorok, tápegységek, UPS-rendszerek és hálózatra kötött inverterek elektromos jellemzőit, lehetővé téve a teljes körű teljesítményellenőrzést valósághű működési feltételek mellett.
A terheléslépcsős felbontás az iparágban vezető 0,1 kW rezisztív módban és 0,1 kvar RLC módban, lehetővé téve a tesztparaméterek precíz finomhangolását. A betöltési pontosságot ±3%-on tartják, ami megismételhető és megbízható vizsgálati eredményeket biztosít. Az egység két különböző üzemmódot támogat: az R terhelési módot (tiszta ellenállásos) és az RLC terhelési módot (kombinált rezisztív, induktív és kapacitív), amelyek az intuitív érintőképernyős felületen keresztül választhatók ki. A teljesítménytényező a 0,65 és 1,0 közötti tartományban folyamatosan állítható (lemaradt vagy vezető), teljes rugalmasságot biztosítva a szabványoknak való megfelelés teszteléséhez.
A nagy felbontású, 7 hüvelykes érintőképernyőn keresztüli helyi működés valós idejű feszültséget, áramot, teljesítményt, frekvenciát és teljesítménytényezőt jelenít meg, valamint az egyes paraméterekhez tartozó élő trendgörbéket. Az adatnaplózás és az exportálás be van építve, így a mérnökök rögzíthetik a teszteredményeket elemzés céljából. Az automatizált tesztsorozatok esetében a betöltési bank támogatja az RS485/Modbus-RTU távoli kommunikációt, lehetővé téve a PC-alapú szoftverrel való integrációt a távoli betöltéshez, adatgyűjtéshez és jelentéskészítéshez. Megbízható RLC Load Bank gyártóként Kínában, az RST Electric több mint 10 éves teljesítménytesztelési szakértelmét egyesíti a precíziós tervezéssel, hogy olyan megoldásokat kínáljon, amelyek felgyorsítják a termékfejlesztést és biztosítják a nemzetközi szabványoknak való megfelelést.
|
Paraméter |
Specifikáció |
|
Modell |
RST-xxkVA-AC400V-RLC |
|
Névleges feszültség |
Háromfázisú négyvezetékes (A, B, C, N) AC400V |
|
Névleges áram |
87A |
|
Névleges teljesítmény (ellenállás) |
30kW – 300kW (testreszabható) |
|
Névleges kapacitás (RLC) |
30kVA – 300kVA (testreszabható) |
|
Névleges frekvencia |
50 Hz / 60 Hz (opcionális) |
|
Teljesítménytényező tartomány |
0,65 – 1,0 (állítható; PF=1 R terhelési mód esetén) |
|
Háromfázisú vezérlés |
Független beállítás fázisonként |
|
Betöltési lépés felbontása |
R terhelés: 0,1 kW / RLC terhelés: 0,1 kvar |
|
Betöltési pontosság |
±3% |
|
Betöltési módok |
R terhelési mód (tisztán rezisztív) / RLC terhelési mód (ellenálló + induktív + kapacitív) – egyszerre egy üzemmód aktív |
|
R terhelési osztályozás (fázisonként) |
Minimális lépés 100 W, testreszabható lépések |
|
Kijelző műszer |
0,5 osztályú többfunkciós intelligens mérő |
|
Tartalom megjelenítése |
Feszültség, áram, teljesítménytényező, frekvencia, aktív teljesítmény, meddő teljesítmény, látszólagos teljesítmény stb. |
|
Működő tápegység |
Egyfázisú AC220V ±10% / 50Hz |
|
Vezérlési mód |
Helyi: Érintőképernyő; Távirányító: PC-szoftver RS485/Modbus-RTU-n keresztül |
|
Hűtési módszer |
Kényszerített léghűtés |
|
Zajszint |
≤65 dB (laborbarát kialakítás) |
|
Behatolás elleni védelem |
IP20 (üzemmód) / IP54 (tárolás) |
|
Védelmek |
Túlmelegedés, túlfeszültség, túláram, ventilátorhiba, vészleállítás |
|
Kommunikációs interfész |
RS485 / Modbus-RTU (opcionális: Ethernet, CAN) |
RLC nem-lineáris terhelésszimuláció – Ellenállásos, induktív és kapacitív elemeket integrál, hogy pontosan emulálja a valós terheléseket 0,65 és 1,0 között állítható teljesítménytényezővel (lemaradva vagy vezető).
Háromfázisú független vezérlés – Minden fázis külön-külön tölthető, lehetővé téve a háromfázisú inverterek, UPS-rendszerek és tápegységek kiegyensúlyozatlan terhelésvizsgálatát.
Ultra-finom terhelési felbontás – 0,1 kW (ellenállás) és 0,1 kvar (RLC) lépésenkénti lépések lehetővé teszik a valós terhelésváltozások pontos szimulációját. Nagyobb pontosságú változatok (0,001 kvar minimális lépés) elérhetők a leszállás elleni teszteléshez.
Kettős működési mód – Átkapcsolható a tiszta rezisztív (R) mód és a kombinált RLC mód között, hogy támogassa a különböző tesztelési követelményeket.
Nagy pontosságú mérés – A 0,5 osztályú többfunkciós műszer ±3%-os terhelési pontossággal megbízható, megismételhető vizsgálati eredményeket biztosít.
Intuitív érintőképernyős interfész – 7 hüvelykes HMI valós idejű paramétermegjelenítéssel, trendgörbékkel, adatnaplózással és exportálási lehetőségekkel – az alapvető teszteléshez nincs szükség PC-re.
Remote Automation Ready – Az RS485/Modbus-RTU kommunikáció lehetővé teszi a PC-szoftverrel való integrációt az automatizált tesztsorozatokhoz és adatgyűjtéshez. Ethernet kommunikációs modul opcionális.
Laboratóriumbarát, csendes működés – A változó sebességű ventilátorokkal ellátott kényszerléghűtés ≤65 dB zajszintet tart, alkalmas laboratóriumi és irodai környezetre.
Kompakt és mobil kialakítás – Görgőkkel és emelőgyűrűkkel felszerelt a laboratóriumokon belüli könnyű mozgatáshoz.
Átfogó biztonsági védelem – A túlmelegedés, a túlfeszültség, a túláram, a ventilátorhiba észlelése és a vészleállítás biztosítja a biztonságos működést a felügyelet nélküli tesztelés során.
|
Ipar |
Specifikus alkalmazás |
Leírás |
|
K+F Laboratóriumok |
Inverter fejlesztés |
Napelemes inverterek, motorhajtások és tápegységek teljesítményének ellenőrzése nemlineáris terhelési feltételek mellett. |
|
UPS tesztelése |
Vegyes terhelési típusok szimulációja (rezisztív + reaktív) az UPS reakciójának és hatékonyságának ellenőrzésére. |
|
|
Minőségbiztosítás |
Gyártási tesztelés |
Programozható terhelési profillal rendelkező váltóáramú áramforrások, frekvenciaváltók és akkumulátortöltők sorvégi tesztelése. |
|
Megbízhatóság érvényesítése |
Hosszú távú beégési vizsgálat változó teljesítménytényezős körülmények között. |
|
|
Megújuló energia |
PV inverter tesztelése |
Teljesítménytényező beállítást és nemlineáris terhelésszimulációt igénylő hálózati kódokkal való megfelelőség vizsgálata. |
|
Szigetelés elleni tesztelés |
Precíz rezonanciafeltétel szimuláció, amely megfelel az IEEE 1547 / IEC 62116 szabványoknak. |
|
|
Energiatároló rendszerek |
PCS (teljesítményátalakító rendszerek) teljesítményének ellenőrzése különböző terhelési feltételek mellett. |
|
|
Adatközpontok |
Generátor tesztelése |
A készenléti generátorok átfogó tesztelése a tranziens válasz, a feszültségszabályozás és a frekvenciastabilitás szempontjából. |
|
UPS rendszer érvényesítése |
UPS szinkronizálási és átviteli képességeinek tesztelése; a kompenzációs teljesítmény ellenőrzése különböző teljesítménytényezők mellett. |
|
|
Autóipar |
EV töltő tesztelése |
A fedélzeti és offboard AC töltők teljesítménytényező-korrekciója és harmonikus teljesítményének értékelése. |
|
DC-DC konverter érvényesítése |
Teljesítményátalakítási szakaszok tesztelése dinamikus terhelési profilok alatt. |
|
|
Repülés és védelem |
Földi tápegységek |
400 Hz-es és változtatható frekvenciájú váltóáramú források érvényesítése reaktív terhelési képességgel. |
|
Oktatás és képzés |
Power Electronics Labs |
Oktatóeszköz teljesítménytényező, meddőteljesítmény és terhelési hatások bemutatására háromfázisú rendszerekben. |
|
Modell specifikáció |
Hossz L (mm) |
D mélység (mm) |
Magasság W (mm) |
Súly (kg) |
|
50kVA 400V AC |
800 |
900 |
1600 |
300 |
|
100kVA 400V AC |
1500 |
1300 |
1900 |
550 |
|
150kVA 400V AC |
1000 |
1000 |
1960 |
650 |
|
300kVA 400V AC |
1500 |
1600 |
1900 |
850 |
Megjegyzés: A méretek és a tömeg szabványos konfigurációkra vonatkoznak; egyedi modellek változhatnak.
Az RST Electric minden RLC Load Bank biztonságos szállítását biztosítja:
Nagy teherbírású láda: Az egység megerősített, habpárnázással ellátott fa csúszótalpakra van felszerelve, és nemzetközi szállításhoz egyedi rétegelt lemez ládába van zárva.
Rezgésvédelem: A kritikus alkatrészeket kiegészítő merevítéssel rögzítik, hogy megakadályozzák a szállítás közbeni sérüléseket.
Dokumentáció: Csomagolási listák, gyári vizsgálati jelentések és használati útmutatók mellékelve.
Fuvarozási lehetőségek: FCL tengeri árufuvarozás, légi fuvarozás vagy háztól-házig expressz szállítás.
Minden egység átesik a gyári elfogadási teszten (FAT), beleértve a teljes terhelésű beégést, a kalibrálás ellenőrzését és a kommunikációs protokoll érvényesítését a szállítás előtt.
Minősített gyártó vagyunk Kínában, és több mint 10 éve szakosodtunk az RLC terhelési bankokra (rezisztív, induktív, kapacitív).
Az ellenállások, induktorok és kondenzátortelepek tervezésének, összeszerelésének és tesztelésének teljes körű házon belüli vezérlése – egyenletes minőséget és pontos fázisszög-szimulációt biztosítva.
Gyári közvetlen árazás minden RST Series RLC Load Banknál, átlátható költségstruktúrával és közvetítők nélkül.
ISO 9001 tanúsítvánnyal rendelkező létesítmények dedikált gyártósorokkal az RLC terhelési bankokhoz, beleértve az induktorok külön tekercselő állomásait.
100%-os gyári tesztelés, beleértve a teljes terhelésű beégést, a teljesítménytényező (0,65-1,0) ellenőrzését, a rezonancia tesztelést és a kommunikációs protokoll érvényesítését.
Tapasztalt mérnöki csapat, amely a teljesítményelektronika tesztelésére, a szigetelés elleni megfelelőségre (IEEE 1547 / IEC 62116) és a meddőteljesítmény-szimulációs szabványokra szakosodott.
Bizonyított beszállító K+F laboratóriumok, invertergyártók, UPS-tesztelő létesítmények és megújulóenergia-tanúsító testületek számára világszerte.
Több mint 45 országba exportál, köztük Németországba, az USA-ba, Japánba, Dél-Koreába, Ausztráliába és Brazíliába.
Mély tartományi szakértelem azokban az alkalmazásokban, amelyek precíz RLC terhelésszimulációt igényelnek a szigetelő vizsgálathoz, harmonikus elemzéshez és dinamikus terhelési profilalkotáshoz.
Névleges teljesítmény: 10kVA-tól 5000kVA+-ig (egyedi elérhetőség)
Feszültségek: 110V, 220V, 380V, 400V, 415V, 480V, 690V, 11kV, 33kV, egyedi
Terhelési típusok: R / L / C / RL / RC / LC / RLC (bármilyen kombináció)
Lépésfelbontás: 0,1 kW/kvar szabvány (egyedi finomabb lépések elérhetők egészen 0,001 kW/kvarig a nagy pontosságú teszteléshez)
Vezérlés: Érintőképernyő / PC szoftver / PLC / Egyedi vezérlőkonzol
Kommunikáció: RS485/Modbus / Ethernet / CAN / Egyedi protokoll
Frekvencia: 50Hz / 60Hz / 400Hz / Változtatható frekvencia
Normál átfutási idő: 20-25 nap standard konfigurációk esetén; 30-45 nap egyedi RLC arányok és nagy teljesítményű egységek esetén.
Átfogó dokumentáció: Gyári vizsgálati jegyzőkönyvek, kalibrációs tanúsítványok (nemzeti szabványokra visszavezethető), használati útmutatók, CE nyilatkozatok.
12 hónap garancia távoli hibaelhárítással, pótalkatrészek kiszállításával és opcionális helyszíni üzembe helyezéssel.
Technikai támogatás elérhető a teszteljárások fejlesztéséhez (beleértve a szigetelő vizsgálati terv elkészítését), a harmonikus elemzés beállításához és a helyszíni üzembe helyezéshez.
Energiatároló rendszerek – Projektesettanulmányok
1. A projekt háttere
1.1 Ügyfélprofil Az energiatároló rendszerek ipari és kereskedelmi környezetben történő széles körű elterjedésével kritikus fontosságúvá vált az energiatároló szekrények teljesítményének ellenőrzése a gyár elhagyása előtt, a telepítés után, valamint a működési és karbantartási életciklusuk során. Mielőtt azonban az energiatároló rendszert a hálózathoz csatlakoztathatnák, szigorú terhelési tesztnek kell alávetni, hogy igazolják stabilitását, megbízhatóságát és biztonságát a valós működési körülmények között.
A projekt kihívásai:
Egy helyi indonéz bányászati berendezés és energiatároló integrátor, amely tápellátási megoldásokat kínál külszíni bányászati fúró- és emelőgépekhez.
1.2 A helyszín működésével kapcsolatos fájdalompontok
1. Az energiaegyensúly-ellenőrzés elvesztése a hálózaton kívüli mikrohálózatokban: PV + konténeres BESS, a fúróemelő motorok hatalmas regeneratív energiát termelnek a süllyesztés során; az akkumulátor délben teljesen fel van töltve, a túlfeszültség az egyenáramú buszt túllépi, ami gyakran kiváltja a PCS túlfeszültség-leállását, leállítja a fúrási munkát.
2. Dedikált vizsgálóberendezések hiánya: Az eredeti olcsó műanyag ellenállások 2–3 hónapon belül meghibásodtak a part menti magas páratartalom, por és nagy hőmérséklet-ingadozások miatt, ami gyakori IGBT-leállást és BMS-károsodást okoz. A helyszínen nincs nagy teljesítményű, állítható terhelésű berendezés, ami lehetetlenné teszi a teljes teljesítményű terhelési vizsgálat önálló elvégzését.
3. Nincs szabványos vizsgálóberendezés az energiatároló szekrények gyártásához: nem tudja végrehajtani a teljes kapacitású kisütést, a szigetelő és a kiegyensúlyozatlan terhelés ellenőrzését a szállítás előtt, ami az értékesítés utáni kapacitás inkonzisztenciájával kapcsolatos panaszokhoz vezet.
4. Nincs mobil kisülési terhelés az ESS éves karbantartásához; a személyzet nem tudta biztonságosan kiengedni a maradék nagyfeszültséget a szekrény felújítása során, ami áramütés veszélyét vonja maga után.
1.3 Project DemandSupply két terhelési megoldáskészletet kínál a C&I energiatároló szekrényekhez:
1. Beépített dinamikus fékkisülési ellenállások a PCS szekrény belsejében a valós idejű túlfeszültség-energia disszipáció érdekében;
2. Gyári tesztelési terhelések (DC elektronikus terhelés + 3 fázisú RLC programozható AC terhelés) az ESS offline ellenőrzéséhez;
3. Mobil rezisztív terhelési bank a helyszíni üzemeltetéshez, karbantartáshoz és többletenergia-lerakáshoz a hálózaton kívüli bányászati mikrohálózatban.
A fenti követelmények alapján a megrendelő úgy döntött, hogy az energiatároló szekrény hálózati csatlakozási átvételi vizsgálatának magvizsgáló berendezéseként egy intelligens váltakozóáramú rakodószekrényt vezet be.
2. Alapvető műszaki adatok és tervezési előnyök
2.1 Teljes rendszerillesztési paraméterek
| Berendezés kategória | Modell és specifikáció | Alkalmazás a C&I ESS-ben |
| Beépített fékkisülési ellenállás | 70W 22Ω alumíniumházas ellenállás, ±5% tolerancia, 40W természetes hűtés /70W hűtőborda hűtés, IP54 porálló korróziógátló | A PCS belső biztonsági terhelése, a fúrómotorok regeneratív energiájának elnyelése és a többlet PV teljesítmény |
| DC programozható elektronikus terhelés | 600kW állandó teljesítményű DC terhelés, 0-1000V széles feszültségtartomány | ESS PACK kapacitáskalibráció, cellakonzisztencia öregedési teszt, mélykisülés elleni védelem ellenőrzése |
| 3 fázisú RLC AC terhelési bank | 400 kW állítható R/L/C kompozit terhelés, támogatja a kiegyensúlyozatlan 1/3 fázisú terhelés szimulációt | PCS szigetelő teszt, rácshoz kötött hatékonyság és harmonikus ellenőrzés, hálózaton kívüli mikrorács terhelés szimuláció |
| Mobil kisülő rakodószekrény | 300 kW-os moduláris rezisztív terhelés, kényszerléghűtés, kültéri IP55 burkolat | Helyszíni éves kiegyenlítő kisütés, vészhelyzeti energialetöltés a teljesen feltöltött akkumulátorhoz, maradék feszültség kioldás karbantartás előtt |
2. 2 alapvető tervezési előny a kereskedelmi és ipari energiatároláshoz
1. előny: Széleskörű alkalmazkodású, durva környezeti kialakítás kültéri bányászathoz. Az ESSA-alumíniumhéjú fékellenállások szervetlen égésgátló és kerámia szigetelésű érintkezőket alkalmaznak, sópermet-, por- és esőgátlót, stabilan üzemelnek -55 ℃ és +250 ℃ között, tökéletesen illeszkednek Chennai tengerparti bányászati kabinjába, szabadtéri tárolóba; nincs nyílt láng veszélye a lezárt BESS tartályban.
2. előny: Teljes lefedettségű gyári tesztelés az értékesítés utáni rejtett problémák kiküszöbölésére A DC+RLC kettős terhelésű berendezés valós gyári csúcs/csúcson kívüli vegyes terhelést szimulál, négy kötelező offline tesztet teljesít az ESS szállítása előtt: kapacitáscímkézés, cellaöregedés-szűrés, szigetelődés elleni megfelelőség, kiegyensúlyozatlan terheléstűrés; az összes vizsgálati jelentés hivatalos kézbesítési dokumentumként exportálható a helyi indiai hálózat elfogadásához.
3. előny: Kétrétegű biztonsági reteszvédelem az ESS DC buszon A kisülési ellenállások <40 ms-on belül aktiválódnak, ha a buszfeszültség meghaladja a biztonsági küszöböt; Együttműködik az EMS energiamenedzsment rendszerrel a fokozatos energiadisszipáció megvalósítása érdekében: a beépített ellenállások által fogyasztott kis teljesítménytöbblet, a nagy többletteljesítmény automatikusan mobil terhelési bankra kapcsolva, elkerülhető a BMS és tápmodulok azonnali nagyfeszültségű leállása.
4. előny: Moduláris és plug-and-play szerkezet, csökkenti a mérnöki költségeket Minden terhelési berendezés osztott moduláris kialakítást alkalmaz; a beépített ellenállások támogatják a gyors csavarozást a PCS szekrényen belül, a mobil terhelési bank szabványos gyorskábel csatlakozókkal van felszerelve, nincs szükség bonyolult testreszabott átalakításokra a meglévő energiatároló szekrénymodelleknél, 60%-kal lerövidíti az összeszerelési és telepítési ciklust. A terhelési modul, a vezérlőrendszer és a hűtőelemek egyetlen szerkezetbe vannak integrálva, amely görgőkkel van felszerelve a vizsgálati létesítményen belüli mozgás megkönnyítésére.
3. Helyszíni telepítési és üzembe helyezési szabvány
3.1 Telepítés előtti előkészítési szabvány
1. Erősítse meg az ESS PCS egyenáramú busz névleges feszültségét, egyeztesse meg az ellenállás-ellenállást és a teljesítmény paramétert az alul-/túldisszipáció elkerülése érdekében;
2. Ellenőrizze a szekrény belső szellőzőcsatornáját, tartalék független hőelvezetési helyet a beépített fékellenállásoknak, hogy megakadályozza a hő felhalmozódását a zárt tárolószekrényben;
3. Kalibrálja az egyenáramú és RLC terhelésű berendezést szabványos teljesítménymérővel a gyári tesztelés előtt, biztosítsa, hogy a vizsgálati adatok hibája ≤±0,5%.
3.2 Telepítési folyamat lépésről lépésre
1. Beépített kisülési ellenállás beszerelése: Rögzítsen két rögzítőfület a PCS belső konzolra, csatlakoztassa a kerámia szigetelésű kapcsokat az egyenáramú busz pozitív és negatív pólusaihoz szigetelt rézkábelekkel, szerelje be az EMS túlmelegedés elleni védelemmel összekapcsolt hőmérséklet-érzékelőt.
2. Terheléselrendezés tesztelése: Külön DC terhelési terület és AC RLC terhelési terület az ESS gyártóműhelyben, független földelő busz felszerelése a tesztelési statikus interferencia kiküszöbölésére.
3. Mobil rakodószekrény elhelyezése: Sík talajon, kültéri energiatároló konténer mellett állítsa be, tartson 1,5 m-es hőelvezetési távolságot a szekrény körül, csatlakoztassa a gyorscsatlakozót az ESS tartalék kisülési portjához.
3.3 Szabványos üzembe helyezési eljárás (3 szakasz)
1. szakasz: Offline gyári tesztüzembe helyezés
1. Az egyenáramú terhelés terhelés nélküli tesztje, az állandó áram / állandó teljesítményű kisülési mód ellenőrzése;
2. Töltsd fel az ESS PACK-ot 100%-os névleges teljesítményre, futtass folyamatos 4 órás kisülési kapacitástesztet, rögzítsd a cella feszültségkülönbség adatait;
3. Működtesse az RLC terhelést a hálózat hirtelen áramkimaradásának szimulálásához, és végezze el a szigetelő védelmi tesztet (a PCS lekapcsolási ideje ≤ 200 ms megfelel az indiai hálózati szabványnak).
2. szakasz: Beépített ellenállással összekapcsolt rendszer közös üzembe helyezése
1. Szimulálja az emelőmotor regeneratív energia visszacsatolását az egyenáramú buszra, ellenőrizze a fékellenállások automatikus bekapcsolását, rögzítse a busz feszültségének rögzítési görbéjét;
2. Szimuláljon teljesen feltöltött akkumulátort + teljes PV-kimenetet, tesztelje a fokozatos energiadisszipációs logikát a beépített ellenállások és a mobil terhelési bank között.
3. szakasz: A bányatelep mikrohálózat átvételi üzembe helyezése
1. Működtesse a fúróberendezést teljes terhelés mellett 8 egymást követő órán keresztül, figyelje az ESS leállítási gyakoriságát a terhelésillesztés előtt és után;
2. Végezze el a karbantartási szimulációs tesztet: kapcsolja le az ESS fő tápellátását, indítsa el az ellenállási terhelést a maradék busz magas feszültségének feloldásához, ellenőrizze, hogy 3 perc elteltével nulla maradó feszültség a biztonságos nagyjavítás érdekében.
3.4 Elfogadási Szabványos Pass-jelző
1. Az ESS túlfeszültség-leállási hibaaránya nullára csökkentve teljes bányászati üzemállapot mellett;
2. Az ESS tényleges kisülési kapacitás hibája ±1%-on belül szabályozott egyenáramú terhelési kalibrációval;
3. A PCS átmegy a helyi indiai áramszolgáltató hálózatra csatlakoztatott ellenőrzésen, az RLC terhelési berendezés által biztosított teljes vizsgálati jegyzőkönyvvel.
4. Hibaelhárítás és értékesítés utáni karbantartási szolgáltatás
4.1 Általános hibaelhárítási útmutató az ESS Matching Loadhoz
| Hibajelenség | Kiváltó ok | Gyors megoldás |
| Beépített fékellenállás túlmelegedés riasztás | A szekrény szellőzése blokkolva, hosszan tartó folyamatos energialeadás | Tisztítsa meg a hűtőcsatornát; kapcsolja át a részleges tápellátást a mobil terhelési bankra a kiegészítő hőelvezetés érdekében |
| DC terhelés kijelző rendellenes kisülési áram | Rossz érintkezés a tesztkábel és az ESS terminál között | Cserélje ki az erősáramú szigetelt kábelt, húzza meg a réz csatlakozócsavarokat |
| A PCS még mindig túlfeszültség elleni védelem az ellenállás aktiválása után | Ellenállási érték eltérés, elégtelen disszipációs teljesítmény | Számítsa újra a regeneratív teljesítmény csúcsát, frissítsen nagyobb teljesítményű alumíniumházas ellenállásra |
| Az RLC terhelés nem szimulálhat kiegyensúlyozatlan háromfázisú terhelést | Belső modul paramétereltolása | A terhelési egyensúlyi együttható újrakalibrálása a háttérszoftveren keresztül |
4.2 Szabványos rendszeres karbantartási ciklus
1. Havi ellenőrzés (helyszíni ügyfélmérnök): Ellenőrizze az ellenálláshéj korrózióját, a kapocsszigetelés elöregedését, a rakodószekrény ventilátorának működési állapotát;
2. Negyedéves kalibrálás: Ellenőrizze újra a DC és RLC terhelési teszt pontosságát szabványos teljesítménymérő műszerrel;
3. Éves mélyreható karbantartás: Szerelje szét az alumínium héj ellenállásokat a belső por tisztításához; cserélje ki az elöregedett cserepes alkatrészeket a hosszú távú kültéri munkaeszközökhöz.
4.3 Globális értékesítés utáni szerviz támogatási rendszer
1. 12 hónapos teljes körű garancia minden rakodóberendezésre; a sérült ellenállások és magterhelési modulok támogatják a garanciális időszakon belüli ingyenes cserét;
2. Távoli online hibaelhárítás: Angol nyelvű kezelési útmutató és valós idejű videó technikai támogatás biztosítása az indiai ügyfelek számára WhatsApp-on és e-mailen keresztül;
3. Tengerentúli pótalkatrész-készlet: készleten lévő fő fékellenállások és terhelési tartozékok a délkelet-ázsiai raktárban, a cserealkatrészek szállítási átfutási ideje ≤7 munkanap;
4. Egész életen át tartó műszaki frissítési szolgáltatás: Ingyenes paraméter-illesztési séma biztosítása, amikor az ügyfél bővíti az ESS kapacitását vagy frissíti a bányászati berendezéseket.
5. A projekt eredménye
5.1 Az alapvető működési fejlesztési eredmények
1. Az off-grid bányászati ESS stabil működése: Az eredeti napi 3-5-szörös PCS túlfeszültség-leállási hiba teljesen megszűnt, a fúróberendezések folyamatos üzemideje 35%-kal nőtt, a bánya napi termelési vesztesége kb. 1200 USD-vel csökkent;
2. A berendezés élettartama jelentősen meghosszabbodik: A beépített korróziógátló alumínium héjú fékellenállások elérik a 3 éves élettartamot, összehasonlítva a korábbi műanyag héjú ellenállásokkal, amelyek 3 hónapon belül meghibásodtak; Az IGBT és BMS csere karbantartási költsége 78%-kal csökkent;
3. A saját gyártású energiatároló szekrény minősített szállítási aránya eléri a 100%-ot: A szabványos DC+RLC terhelési tesztelés kiküszöböli a kapacitás virtuális címkéjét és a háromfázisú egyensúlyhiány rejtett veszélyét, nulla ügyfél-visszatérési panasz a projekt átadását követő 12 hónapon belül;
4. Biztonságos karbantartási garancia: A mobil kisülési terhelés automatikus maradék nagyfeszültség kioldást valósít meg, teljesen megoldja az áramütés kockázatát az ESS szekrény nagyjavítása során, a projekt üzembe helyezése óta nem történt biztonsági baleset.
5.2 Gazdasági és kereskedelmi haszon
1. Az ügyfél termelési bevételének növekedése: A folyamatos, 24 órás fúrási művelet körülbelül 32 000 USD extra havi bányászati nyereséget hoz;
2. Javult az ügyfélmárka versenyképessége: A teljes ESS-tesztelési és biztonsági védelmi egyeztetési megoldás segítségével az ügyfelek fél éven belül 3 új bányászati energiatárolási megrendelést nyerhetnek el Dél-Indiában;
3. Skálázható értékajánlat: Ez a terhelés-illesztő megoldás egy szabványos off-grid bányászati, ipari csúcs-borotválkozás és kereskedelmi PV-tárolás integrációs ESS projekt, amelyet széles körben alkalmaztak a délkelet-ázsiai, latin-amerikai és közel-keleti energiatárolási integrátorok.
5.3 A legfontosabb előnyök realizálása
1. A hálózati csatlakozás sikeres elfogadásának biztosítása
A Load Bank segítségével végzett precíz szimulációs teszteléssel az energiatároló rendszer sikeresen érvényesítette a kulcsfontosságú teljesítmény szempontjait, mint például a több egység hálózatra csatlakoztatott és hálózaton kívüli kapcsolást, a teljes teljesítményű kisütést és a hálózati zavarokra való reagálást. Sikeresen teljesítette a hálózati csatlakozás átvételi tesztet és hivatalosan is üzembe helyezték.
2. A Társaság energiaköltségeinek csökkentése
Az üzembe helyezést követően a rendszer lehetővé tette az ügyfél számára, hogy hosszú távú, stabil áramtermelést érjen el, hatékonyan csökkentve a gyár gyártási és üzemeltetési tevékenységével kapcsolatos energiaköltségeket. Az energiatároló rendszer a csúcs-völgyi arbitrázs felhasználásával lehetővé tette a transzformátor kapacitásának másodlagos bővítését, ezáltal növelve annak teherbíró képességét.
3. A vészhelyzeti tartalék teljesítmény ellenőrzése
A rendszer több egység párhuzamos és hálózaton kívüli kapcsolást biztosít tartalék áramellátáshoz, 30 perces tartalékidővel és 287,5 kWh teljes tartalék kapacitással. Több tűzoltó szivattyú és egyéb tűzoltó elektromos berendezés stabil áramellátására képes, helyettesítve a hagyományos tűzoltási célokra használt dízel generátorokat.
4. A Light-Asset működési modell érvényesítése
A „berendezéslízing plusz professzionális szolgáltatások” modell révén az ügyfelek megmenekülnek a magas berendezésbeszerzési költségek, a hosszú távú karbantartás és a technológiai elavulás kockázatától, lehetővé téve számukra, hogy korlátozott erőforrásaikat az alaptevékenységükre összpontosítsák. Minden rakodószekrény magas kihasználtságot ér el, ezáltal csökkenti a nyersanyagok, például a fém felhasználását, összhangban a zöldenergia-ipar fejlesztési elveivel.
5.4 A projekt hosszú távú értékeEz az eset teljes mértékben ellenőrzi a kereskedelmi és ipari energiatároló szekrényekben lévő terhelési berendezések három alapvető alkalmazási értékét: beépített fékellenállás biztonsági védőkorlátként, gyárilag programozható terhelés offline minőségellenőrző eszközként, mobil rezisztív terhelés helyszíni üzemeltetési és karbantartási segédberendezésként.
Teljes szabványos terhelésillesztési referenciát biztosít minden konténeres, szekrényes C&I energiatárolási projekthez, amelyet széles körben idéznek a tengerentúli energiatárolási mérnöki ajánlattételi dokumentumokban és a Google iparági műszaki cikkeiben.
6. Rakodási berendezések kiválasztása különböző kereskedelmi és ipari energiatárolási forgatókönyvekhez1.
1) Kisméretű kereskedelmi és ipari, minden az egyben energiatároló rendszerek (50-200 kWh) Beépített alkatrészek: 40/70 W-os sorozatú kisméretű alumíniumházas fékellenállás-kisülési modulok Gyártósor tesztelő berendezései: kis teljesítményű egyenáramú elektronikus terhelések, egyfázisú AC RLC terhelések
2. Szabványos konténeres energiatároló rendszerek (500 kWh–2 MWh) Beépített komponensek: Nagy teljesítményű kisülési terhelési bank, amely több párhuzamosan kapcsolt teljesítményellenállást tartalmaz. Gyártósor tesztelő berendezés: Megawatt osztályú DC Load Bank, nagy teljesítményű háromfázisú RLC programozható terhelések
3. Bányatelep / kültéri, hálózaton kívüli energiatároló szekrények Beépített alkatrészek: IP-besorolású, kültéri besorolású, korrózióálló és vízálló fékellenállások Helyszíni támogatás: Mobil, nagy teljesítményű rezisztív Load Bank a hosszú távú energiaelvezetéshez és az éves kapacitásellenőrzéshez
4. Integrált fotovoltaikus tároló-töltő energiatároló rendszer Beépített alkatrészek: Dedikált kisülési fékellenállások egyenáramú gyorstöltéshez, úgy tervezték, hogy ellenálljon a töltési pontok hirtelen leválasztása által okozott nagyfeszültségű túlfeszültségeknek. Támogató tesztelés: DC gyorstöltés szimulációs terhelés + hálózati csatlakozás tesztelése RLC terhelés
V: Az áramkimaradások, a berendezések leállása és a felesleges PV-termelés nagyfeszültségű regeneratív energiát termelhet. A kisülési ellenállások gyorsan elvezetik ezt a felesleges energiát, megvédve a PCS-t és az akkumulátormodulokat a nagyfeszültségű leállástól; az energiatárolás biztonságának alapvető elemei.
V: Az egyenáramú elektronikus Load Bank az akkumulátorcsomag tesztelésére szolgál, míg a háromfázisú RLC programozható váltóáramú terhelések a PCS hálózati csatlakozási teljesítményének tesztelésére szolgálnak; ez a két típusú berendezés együttes használat esetén teljesíti az energiatároló rendszerek gyári átvételi tesztjeinek teljes körét.
V: Igen. A bányászati fúrómotorok nagy mennyiségű regeneratív energiát termelnek; ha az akkumulátorok teljesen feltöltődtek, egy külső mobil rezisztív terhelés folyamatosan disszipálja az energiát, megakadályozva ezzel az energiatároló rendszer gyakori túlfeszültség-leállásait.
(1) Minőségellenőrzés a kiszállítás előtt: Mielőtt az energiatároló szekrényt elhagyná a gyárat, teljes teljesítményű terhelési tesztnek kell alávetni egy rakodószekrény segítségével, hogy megbizonyosodjon arról, hogy stabilan tud-e működni a névleges teljesítményen, ezáltal biztosítva, hogy a vevőhöz szállított termék megfeleljen az előírt szabványoknak.
(2) Helyszíni átvételi tesztelés: Miután az energiatároló szekrényt a helyszínen telepítették, egy rakodószekrényre van szükség a tényleges terhelések szimulálásához a hálózati csatlakozás teszteléséhez, igazolva a valós teljesítményt különböző üzemi körülmények között, és biztosítva, hogy a projekt zökkenőmentesen megfeleljen az átvételi tesztnek.
(3) Rendszeres karbantartás és állapotellenőrzés: A rendszer működése során a rakodószekrény használatával végzett rendszeres teljesítményellenőrzés lehetővé teszi az olyan problémák időben történő észlelését, mint például az akkumulátor elöregedése és a rendszer hatékonyságának csökkenése, ezáltal megelőzve a problémákat, mielőtt azok felmerülnének.
Cím
No. 13, North Shore Road, Huangjiang Town, Dongguan City, Guangdong tartomány, Kína
Tel